دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

خودتان فرمانده و سکاندار

افزایش بهره وری از خود و

درمانگاه نوروفیدبک در مر

من اصفهان را با انتخاب در

دکتر آذربایجانی کیست ؟

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

آیا هنوز هم کسی هست بگوید اعتیاد در مدارس نیست؟

دانش آموز معتاد پس از ترک می تواند به مدرسه بازگردد
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران با اعلام اینکه پیشگیری از اعتیاد از مدارس لازم توجه و در معرض خطر که در الویت قرار دارند، آغاز می شود، گفت: به طور حتم امکان بازگشت دانش آموز معتاد به مدرسه پس از ترک اعتیاد وجود دارد.
محمد بنیادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: مشاوره و پیشگیری از وظایف ما در تمامی مشکلات و معضلات جامعه است و همان طور که ما پیشگیری از آنفلوآنزای نوع A را دنبال می کنیم به موضوع اعتیاد نیز توجه داریم.

پیش از این "هومن نارنجیها" مدیرکل امور فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به وضعیت اعتیاد در مدارس گفته بود: دانش آموزان تهرانی در حوزه اعتیاد نسبت به سایر دانش آموزان کشور در وضع بدتری قرار دارند.

همچنین رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی از اعتیاد دوهزار و 400 دانش آموز به مواد مخدر خبر داده بود.

آموزش و پرورش دافعه ندارد، باید امکان بازگشت دانش آموزان مبتلا به مواد مخدر پس از ترک فراهم شود

محمد بنیادی معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران ادامه داد: در بحث پیشگیری از اعتیاد نیز با اشرافی که به مسائل شهر تهران داریم، براساس اولویت ها عمل می کنیم تا به دانش آموزانمان آسیبی نرسد.

بنیادی درباره میزان موفقیت برنامه ها و طرح هایی که در خصوص پیشگیری از اعتیاد در آموزش و پرورش شهر تهران دنبال می شود، اظهار کرد: ما شبانه روز بابت این برنامه ها وقت گذاشتیم ولی ممکن است استثنائاتی به واسطه مشکلات خانوادگی و محیطی باشد که از دسترس ما خارج است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران افزود: ما نمی گوییم دانش آموز معتاد نیست، هست اما باید مواظبت کنیم که تعداد آنها بیش از این نشود.

پیش از این وزیر آموزش و پرورش وجود دانش آموزان معتاد را در گستره وسیعی از مدارس تکذیب کرده بود.

امکان بازگشت به مدرسه در صورت ترک اعتیاد

بنیادی با بیان اینکه نباید نام معتاد را روی این دانش آموزان گذاشت، ادامه داد: این دانش آموزان مریض هستند که باید درمان شوند. درواقع مسئولان مدارس این افراد را شناسایی می کنند برای آنها شورا تشکیل می دهند و سعی بر این است که با کمترین تخریب بیشترین تصحیح اخلاقی را داشته باشیم.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به این سئوال که " آیا امکان بازگشت دانش آموزان مبتلا به مواد مخدر به مدرسه هست؟ " گفت: آموزش و پرورش دافعه نیست و امکان بازگشت این دانش آموزان به مدرسه باید وجود داشته باشد ما معتقدیم هرکس در سن تحصیل قرار دارد باید به مدرسه برود و زمینه تحصیلات او فراهم شود.

بنیادی با تاکید بر اینکه در قاموس آموزش و پرورش بحث اخراج دانش آموز یا ترک تحصیل را نداریم، افزود: هرگونه اتفاقی که برای دانش آموزان رخ می دهد باید مدیریت کنیم حال این مشکل برای صد نفر باشد یا دو نفر مدرسه.

اما آیا معلم معتاد هم امید وار به ترک و ادامه معلمی باید داشته باشد؟


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، خیابان پارس دوم ، مجتمع مریم ، واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
شناخت صرعمنافع درمان اعتیاد با متشیشه خطرناکترین ماده مخدمراحل رسیدن به خواسته ها صرع و دلایل صرعمشاورهصرع و درماننوروفیبک 2صرع در زناننوروفیدبکعوامل خطر در ابتلای اعتينوروفیدبک - قسمت اولمقالات انگلیس نوروفیدبکنوروفیدبک3مقالات انگلیسیچطور نامزد ریاست جمهوری مجلسهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس رامردم ایران شاد باشیدوضعیت اعتیاد در ایرانمطالب و مقالاتکی دیر میشه ؟والدين زن اينده ام وماماپیشگیری ازاعتیاد و مبارزاقدامات خانواده در پرورشآمیزش جنسی در فقه اسلامیاسلام :حوزه - دانشگاهآیا هنوز هم کسی هست بگویداعتیادآیا جدائی همیشه بهترین ربیش فعالی وکم دقتی کودکاافرادموفق چه ویزگی های مبیش فعالی وکم دقتی کودکاایمان ، نیرویی که کوه هارخود ارضائیاثرات شیشه و کراکخود ارضائیاختلال جنسی در مردانروابط زن وشوهراعتیاد و مشروبات الکلیرای شما ملت به من امانتی اعتیاد از دیدگاههای متفاسمزدایی از متادونبیماری صرعصوت رایگان موثرتنها مرجع مجاز برای صدور صفحه اصلیخود ارضائیسوالات پزشکیخانواده و اعتیادپیامهای کاربرانرويكردي نو به پيشگيري ازسایتهای دیگررويكردي نو به پيشگيري ازصدا وسیمای سایتراه حل آسيبهای اجتماعی اراههائی برای تصمیمگیری دزوجهای خوشبختسالم سازی مجلس کار یک پزش